Wybór odpowiedniego smartfona zawsze wymaga czasu. Zapoznanie się z parametrami technicznymi, przejrzenie aktualnych rankingów, zebranie doświadczeń znajomych – wszystko to, aby telefon dotykowy działał jak najlepiej i spełniał wymogi, która mu się stawia. Wydaje się, że zakup smartfona dla starszej osoby wiąże się z dodatkowymi wyzwaniami. Po pierwsze, smartfon powinien odznaczać się prostą, intuicyjną obsługą, co w przypadku szerokiej oferty rynku nie stanowi problemu. Dobra bateria, a co z tym związane, wielogodzinny czas pracy, to kolejny wyznacznik dobrego smartfona dla starszej osoby. Do oczywistości można zaliczyć czytelny wyświetlacz, dużą głośność i wytrzymałą konstrukcję.
Na jakie modele powinno się więc zwrócić uwagę?
Postaw na wygodę
Prostym smartfonem dla starszej osoby jest Xiaomi Redmi 6. Dzięki akumulatorowi o pojemności 3000 mAh urządzenie pozwala na swoje długotrwałe użytkowanie, bez ciągłej potrzeby dodatkowego ładowania. Na plus przemawiają także parametry ekranu. Rozdzielczość HD+ i ekran o przekątnej 5,4 cala zapewniają dobrą widoczność, co w przypadku seniorów jest niezwykle ważne – w końcu chodzi o jak największy komfort.
Xioami Redmi 6 chwali się też za płynne działanie. Za sprawą ośmiordzeniowego procesora smartfon się nie zacina, a przełączanie się między procesami wychodzi sprawnie. Za zakupem smartfona przemawia też jego cena – na półce tańszych telefonów Xioami Redmi 6 jest telefonem solidnym.
Smartfon bezwypadkowy
Najlepszy smartfon dla starszej osoby? Bez wątpienia powinien być odporny na upadki. MyPhone Hammer Energy, nazywany smartfonem twardzielem, to idealna propozycja dla tych, którym telefon lubi wypaść z ręki. Wodoodporna konstrukcja, gumowane tworzywo, wytrzymała bateria, szkło ochronne – nie bez powodu telefon cieszy się zainteresowaniem. Bateria 0 pojemności 5000 mAh mile zaskakuje, podobnie jak waga smartfona, która wynosi 201 g. Telefon nie jest więc ciężki, a korzysta się z niego wygodnie. Jako smartfon dla osoby starszej MyPhone Hammer Energy spełnia wymienione wytyczne, i jest przemyślanym rozwiązaniem.
Spersonalizowana decyzja
Szukając telefonu, czy to dla babci, dziadka, starszej cioci i wujka, uwagę powinno się zwrócić przede wszystkim na dostosowanie smartfona do indywidualnych potrzeb. Jeśli jest to pierwszy smartfon dla starszej osoby, to prostotę użytkowania powinno lokować się na pierwszym miejscu. Z drugiej strony, dziś widok starszej osoby ze smartfonem wcale nie dziwi. Nowoczesne technologie coraz częściej trafiają do seniorów, którzy chcą być na bieżąco – w końcu potrzeba kontaktu z bliskimi jest uniwersalna.
Jaki smartfon dla osoby starszej zatem wybrać?
Przede wszystkim taki, który dopasujemy do danego użytkownika, wiedząc czy dziadek orientuje się w nowinkach technicznych. Co do uniwersalnych zasad w zakupie smartfona, to owocne będzie zwrócenie uwagi na procesor i płynne działanie telefonu. Aplikacje, które się zacinają są irytujące dla wszystkich, dla osób, które dopiero się uczą mogą być zniechęcające podwójnie. Smartfon dla osoby starszej, i nie tylko, powinien być udogodnieniem, formą kontaktu, narzędziem rozrywki – w innym wypadku historia używanych smartfonów może się nie powiększyć.
0 Komentarze